تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز ( تبلیغات در گوگل ) یکی از سرویس های شرکت گوگل بوده که به شما در بازاریابی محصولات یا خدمات در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن کمک می کند تا در رقابت تجاری بالاتر از رقبا قرار بگیرید و شما می توانید با پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل ظاهر شوید. در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود.

تبلیغات در گوگل - تبلیغ در گوگل - گوگل ادورز - پارسان ادز

گوگل ادوردز یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) می باشد، به این معنی که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص و خریداری کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می کنید که کاربر بر روی کمپین تبلیغاتی کلیک کرده باشد. این تبلیغات ممکن است در بالا یا پایین نتایج ارگانیک نمایش داده شود و بستگی به قیمت مزایده شما دارد.

تبلیغات گوگل معمولا به وسیله یکی از کلمات Ad یا Sponsored Links نمایش داده می شوند تا کاربران مطلع گردند که این لینک ها نتایج گوگل نیستند و صرفا تبلیغات هستند.

تبلیغات در گوگل به طور عالی مقرون به صرفه ، هدف گیری شده و قابل پیگیری ترین راه برای تبلیغ وبرند سازی و نشان کسب و کار شما به شمار می رود. چون شما می‌توانید کاملا این اطلاعات را در دست داشته باشید که چه کسی با جستجوی چه کلمه ای تبلیغات شما را می‌بیند. همچنین گوگل می تواند با تحلیل رفتار کاربران هنگام مشاهده تبلیغات ، نیاز و خواسته واقعی کاربر را شناسایی کند. پس با قرارگیری تبلیغات شما در گوگل، پس از مدتی می توان به آنچه که کاربران نیاز دارند، پی برد و محتواهایی مطابق با میل آنها تولید کرد. همینطور می توانید محاسبه کنید که پیدا کردن هر مشتری برای شما چقدر هزینه داشته. اما لازم به ذکر است که گوگل تا زمانی که کاربر به روی لینک شما کلیک نکرده پولی از شما کسر نخواهد شد.

چگونه تبلیغات در گوگل را شروع کنیم؟

تبلیغات در گوگل - تبلیغ در گوگل - گوگل ادوردز - پارسان ادز

زمانی که میخواهید تبلیغ در گوگل ادوردز را آغاز کنید باید اکانت خود را بسازید که این کار بایستی با کارت های فزیکی ارزی انجام بشود. تنظیم و راه اندازی کمپین در گوگل ادوردز بسیار ساده و آسان است و تنها چند دقیقه زمان می برد. بعد از ایجاد اکانت باید برخی از موارد اصلی همچون بودجه، موقعیت، ناحیه زمانی، نوع کمپین و غیره را مشخص نمایید. اگر قصد تبلیغات در گوگل داشتید، میتوانید به صفحه تعرفه ها مراجعه فرمایید و تعرفه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

Google Adwords بهترین روش سود دهی

اگر بخواهید به سود دهی برسید و سرمایه خود را حداقل 10 برابر میتوانید یک از روش های زیر را انتخاب نمایید:

1000 ساعت را جهت یادگیریِ فنون خرید و فروش مِلک (یا اتومبیل و ...) کنید و امید داشته باشید که دانش شما به کارتان بیاید
1000 ساعت جهت فراگیری برنامه نویسی و طراحی سایت کنید و منتظر باشید که آیا کاربر به سایت شما مراجعه میکند یا خیر
50 ساعت جهت یادگیری گوگل ادوردز کنید (یا از شرکت هایی استفاده کنید که این دانش را دارند) و 10 میلیون تومان برای تبلیغات گوگل خود سرمایه گذاری کند تا 100 میلیون تومان سود کنید.

مطمئنا بیشتر افراد راه حل سوم را انتخاب میکنند، زیرا زمان کمتر و بازده بالاتری خواهد داشت.

تحقیقاتی که بر روی کاربران وب صورت گرفته نشان داده است که 87 درصد از کاربران از صفحه اول نتایج گوگل استفاده میکنند و صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغات شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند و وارد سایت شما میشوند.

گوگل چگونه تبلیغات را دسته بندی می‌کند؟

موتور جستجو گوگل زمانی که در رابطه با جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم گیری می‌کند، فاکتورهایی زیادی در مورد مزایده  bid (هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته اید) و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده اند را در نظر می‌گیرد. گوگل ادوردز ( تبلیغات گوگلی ) به تبلیغات موثر اولویت بیشتری می دهد. اگر تبلیغ و مقصد مورد نظر آن با کلمه کلیدی مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق کلیک به سایت شما خواهند آمد. بازدیدکننده خوب می تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

تبلیغات در گوگل مفید و موثر است؟

بسته به رقابتی بودن کلمات کلیدی که شما آنها را انتخاب می کنید و ارتباط این کلمات کلیدی با موضوع سایت شما، میتواند باعث رشد چشمگیری از ورودی ها شود. برای بیشتر کسب و کارها، این سیستم تبلیغاتی بسیار موثر می باشد. اگر شما نیز هزینه خود را برای کلید واژه های نادرست هدر ندهید یا تبلیغات برنامه ریزی شده داشته باشید، می توانید کلیک خوبی به دست آورید.

مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز نسبت به سئو سایت

تبلیغات در گوگل - تبلیغ در گوگل - گوگل ادورز - پارسان ادز

سئو و بهینه سازی سایت انجام اموری در راستای بهبود رتبه سایت در لیست نتایج جستجوی گوگل می باشد و اگر خودتان به سئو سایت مسلط نباشید و مهارت نداشته باشید باید با صرف هزینه های بعضا بالا از متخصصین سئو راهنمایی بخواهید تا سئو سایت شما را نسبت به کلمات کلیدی انتخاب شده بهبود دهند و بر روی آنها کار کنند. البته این کار به زمان بالایی نیاز دارد و ممکن است برای برخی از کلمات کلیدی حدود ۶ ماه زمان ببرد تا لینک وب سایت شما در 10 لینک اول گوگل دیده بشود و شاید هیچ گاه وب سایت شما در رتبه اول گوگل جای نگیرد. اما آنچه گوگل ادوردز انجام می دهد کاملا متفاوت است. چرا که تبلیغات در گوگل بدون در نظر گرفتن رتبه کنونی وب سایت شما، لینک های شما را در یکی از قسمت های انتخابی که پیش تر گفتیم نمایش خواهد داد.  به عنوان مثال سایت شما با کلمه کلیدی فروش کفش هم اکنون در صفحه 20 ام نتایج گوگل جای دارد، یعنی امکان دیده شدن آن توسط کاربران بسیار کم و حتی غیر عادی است و گوگل ادوردز می تواند این روند را به آسانی جبران نماید و شما را بدون صرف زمان در رتبه 1 قرار بدهد.

از دیگر مزایای تبلیغات در گوگل ادوردز نسبت به سئو این است که گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد در مدت زمان بسیار کوتاهی بر روی چندین کلمه کلیدی مختلف تمرکز کنید، اما در سئوی سایت چنین نیست و برای بدست آوردن بازدید بیشتر و نتایج قابل قبول باید تعداد کلمات کلیدی مورد نظر خود را محدودتر نمایید تا بتوانید بر روی آن زمان بگذارید و پاسخ بگیرید.

نکته قابل توجه آن است که گوگل ادوردز و سئو مکمل یکدیگر هستند. بنابراین اگر از طریق سئو سایت، جایگاه خوبی در نتایج گوگل بدست آورده اید، می توانید با کمک گوگل ادوردز تعداد کلمات کلیدی مرتبط با وب سایتتان را گسترش داده و ترافیک سایت خود را بسیار بالا ببرید.

اگر می خواهید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید و نیاز به همراهی و راهنمایی داشتید، میتوانید با پارسان ادز تماس حاصل نمایید و همچنین میتوانید مقالات دیگر وبلاگ را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

برو بالا